Literatura s názorem

Online křest a představení knihy Vědomí a realita

Akce

Ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla jsme pro vás připravili online křest a besedu nad novinkou Vědomí a realita.

V úterý 9. března od 19 hodin můžete na Facebookových stránkách Knihovny Václava Havla nebo na webu Havel Channel sledovat online křest a besedu nad knihou Vědomí a realita. Pořadem bude provádět šéfredaktor nakladatelství Vyšehrad Martin Žemla. 

Jaký je vztah našeho vědomí k mozku? Jakým způsobem se navzájem ovlivňují? Jakými metodami lze toto vše zkoumat, a jaké mají nová zjištění vlastně důsledky pro člověka? Tyto a podobné otázky stojí v jádru rozhovoru moderátorky Daniely Drtinové s psychiatrem a neurobiologem Jiřím Horáčkem. Kniha se rovněž dotýká čtenářsky vděčných témat, jako je problematika duševních onemocnění, jejich podstaty a možností léčby. Rozhovor se věnuje také aktuálním tématům společenským a existenciálním včetně podstaty našeho vnímání smrti a času. V těchto oblastech nově (či spíše znovu) přicházejí ke slovu též psychedelické látky, které hrají důležitou roli nejen ve výzkumu vědomí, ale mají také výrazný léčebný potenciál. Toto dobrodružné objevování neznámých cest vede k formulování nových vědeckých teorií a řešení, která jsou založená na porozumění podstatě našeho vědomí.

Křest můžete sledovat zde

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.