Literatura s názorem

Prezentace knihy Naděje v dějinách

Aktuality

Minulý týden jsme v krásném prostoru Dominikánská 8 uspořádali prezentaci a panelovou diskuzi nad knihou Naděje v dějinách

Ve čtvrtek 1. 10. jsme v prostoru Dominikánská 8 uspořádali prezentaci a panelovou diskuzi nad knihou Naděje v dějinách. Kromě autorů knihy se panelové diskuze účastnili následující osobnosti - biskup Václav Malý, novinář a komentátor Petr Honzejk a historik Jaroslav Čechura. Večerem prováděla Klára Jirsová. 

Pokud jste se prezentace a diskuze nemohli účastnit, klikněte ZDE pro záznam živého vysílání. 

A proč byste si měli knihu Naděje v dějinách přečíst? Rozhovor se známým historikem, teologem a katolickým knězem Tomášem Petráčkem propojuje řadu světů. Petráčkovy úvahy o dějinách a dějinnosti se proplétají s jeho reflexí současného křesťanství a katolické církve, stejně jako celé společnosti. Studium historie je pro něj v prvé řadě klíčem k porozumění tomu, jak jsme se dostali do situace, v níž jsme, zároveň je mu ale zdrojem inspirace a naděje, že lidské úsilí otevřené spolupráci s Boží milostí může proměňovat svět. Čtenář má v rozhovoru příležitost seznámit se s kořeny Petráčkových duchovních i společenských postojů, setkat se s osobnostmi, které ho formovaly, či nahlédnout do procesu svatořečení kněze Josefa Toufara.

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.