Literatura s názorem

Město ztracených


Kelley Armstrongová

Tajemný psychothriller z nitra kanadské divočiny

Město ztracených je prvním dílem chystané série thrillerů zasazených do drsné, krásné, tajemné, ale i nebezpečné přírody Yukonu.

Casey Duncanové je osmnáct, studuje na policejní akademii a těší se, jak si splní sen stát se policistkou a vyšetřovat ty nejzapeklitější případy. Ale jediný večer jí změní život navždy. Ji a jejího přítele Blainea přepadne pouliční gang. Blaine uteče, ale Casey skončí v kómatu a prodělá dlouhé léčení. Znovu se setkává s Blainem a ve vypjatém okamžiku ho zastřelí. Kromě terapeutů přizná svůj čin pouze kamarádce Dianě. Po letech je z Casey úspěšná policistka, řeší ty nejzávažnější násilné zločiny a vypadá to, že se vyrovnala se vším, co ji potkalo. Má přítele, pomáhá Dianě, kterou pronásleduje násilnický bývalý manžel, a věnuje se hlavně práci, dokud nepřijde Diana s tím, že se doslechla o městě Rockton, jež přijímá lidi na útěku, kteří se potřebují zbavit dosavadního života. A to Dianu láká, takže přemluví Casey, aby si o pobyt v tomto městě zažádaly obě. Znamená to život uprostřed kanadské divočiny, v podmínkách prvních osadníků, s minimem moderních vymožeností. Ale i v tak malé a odloučené komunitě, kde každý má nějaké temné tajemství, dochází ke zločinům, a tak se Casey ihned ujímá práce detektiva a začne vyšetřovat nejen vraždu, ale i podivná zmizení. Strhující příběh s nečekanými zvraty nabízí poutavý a neotřelý čtenářský zážitek.

Číst více
349,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Počet stran 400
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 22.10.2018
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,545 kg
Jazyk čeština
Původní název City of the Lost
Původní jazyk angličtina
Překladatel Martina Šímová
EAN 9788076010338
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Kelley Armstrongová Kelley Armstrongová

Kelley Armstrongová


Kanadská autorka Kelley Armstrongová si získala čtenáře především jako autorka žánru fantasy a krimi. Její zájem o fantasy má kořeny už v dětství, kdy k její nejoblíbenější četbě patřily tajemné příběhy, v nichž nebyla nouze o paranormální jevy. S těmi ve své tvorbě později pracovala hned v prvních sériích fantasy románů pro mládež. Kromě různých nadpřirozených bytostí, jež tolik jitřily její dětskou fantazii a nepřestaly ji zajímat ani v dospělosti, má v oblibě vlkodlaky. Tyto bytosti jsou nevyčerpatelným zdrojem tajemna a dodávají jejím románům dobrodružný nádech. Kelley Armstrongová je autorkou opravdu plodnou, kromě tvorby pro mladé čtenáře se věnuje románům pro dospělé – krimi i thrillerům s prvky science fiction, píše i povídky a novely. Narodila se 14. prosince 1968 v Sudbury v Ontariu v typické středostavovské rodině. Na University of Western Ontario vystudovala psychologii, ale pak se rozhodla ještě pro studium počítačového programování na Fanshawe College, a to především proto, aby měla více času na psaní. S manželem a dětmi žije v jihozápadním Ontariu v Kanadě.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.