Literatura s názorem

Novinářem v Číně

Co jsem to proboha udělal?

Tomáš Etzler

Tváří v tvář současné Číně. Vzpomínky, dojmy a osobní prožitky zkušeného novináře.

Autobiografická kniha Tomáše Etzlera mapuje dekádu jeho života v Asii, kde působil sedm let jako stálý zpravodaj České televize v Číně a pak tři roky na volné noze v Hongkongu. Během této doby připravil jen pro Českou televizi více než pět set reportáží a stovky živých vstupů ze všech čínských provincií a také z dalších dvanácti asijských zemí. Tomáš Etzler nepracoval v Říši středu jen pro ČT, ale také pro CNN, takže nabízí jedinečné srovnání práce pro státní televizi malé evropské země a pro globální zpravodajský gigant.

Kniha se nesnaží Čínu vysvětlovat či o ní poučovat, ale je spíše souborem lidských příběhů z každodenního života obyčejných lidí v komunistické zemi očima zahraničního zpravodaje. Svědectvím autora, který se nebojí dokumentovat ani události, jež se vládnoucí komunisté snaží před světem skrýt. Něco, za co byl nesčetněkrát zadržen a obtěžován čínskou policií. Kniha je zejména v současné době palčivě aktuální a v mnohém napomáhá pochopit výzvy, se kterými posilující totalitární Čína konfrontuje celý svět.

Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Ocenění pro audioknihu Novinářem v Číně

Ocenění pro audioknihu Novinářem v Číně
Aktuality

Gratulujeme Tomáši Etzlerovi, jehož kniha Novinářem v Číně vzbudila obrovský zájem nejen čtenářů, ale též posluchačů - jako audiokniha, kterou Tomáš sám namluvil. Na předávání cen Audiokniha roku za rok 2022 jsme s kolegy z vydavatelství Audiostory Jindřiškou Novákovou a Danielem Tůmou převzali diplom za 2. místo v kategorii Hlasování veřejnosti.

Číst více

Další tituly z řady "Novinářem v Číně"

Detailní informace

Žánr rozhovor
Počet stran 432
Datum vydání 06.09.2021
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,726 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
EAN 9788076014633
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Video

Recenze

denikn.cz - Novinářem v Číně

...„Pokud bychom chtěli Tomáše Etzlera zařadit do tradice českých cestovatelů do exotických krajin, nijak zvláště z ní nevybočuje: nejprve nadšení, poté zklamání. Jeho nová kniha přináší silné svědectví o současné Číně...

iliteratura.cz - Peklo Made In China

..„Přesně za tři týdny vypuknou v Pekingu zimní olympijské hry. Těžko najít lepší okamžik pro četbu knihy Tomáše Etzlera Novinářem v Číně. Její děj, zarámovaný pořádáním letních olympijských her tamtéž v roce 2008, vám natolik rozšíří perspektivu, že se vám z pouhého pomyšlení na tuhle šarádu zvedne žaludek."...

aktualne.cz - Práce v Číně je horší než ve válce.

... „Sedm let působil Tomáš Etzler jako zahraniční zpravodaj České televize v Pekingu. Své zážitky nyní vydává v knize nazvané Novinářem v Číně s podtitulem Co jsem to proboha udělal." ...

Autor knihy

Tomáš Etzler Tomáš Etzler

Tomáš Etzler


Tomáš Etzler je český novinář, který v letech 2007 až 2014 působil jako stálý zpravodaj České televize v Číně. V roce 1999 začal pracovat pro CNN jako editor zpráv a poté působil pět let jako válečný zpravodaj CNN na Haiti, v Iráku a v Afghánistánu. Za svou práci obdržel řadu ocenění včetně ceny Emmy, kterou získal jako první Čech v roce 2008. Během svého působení v Číně připravil a prezentoval přes pět set reportáží a živých vstupů.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.