Literatura s názorem

Život na špičkách


Daria Klimentová, Hana Skálová

Česká baletní ikona, které tleskala královna Alžběta i celá královská rodina

Ač ji časopis People of Today zařadil mezi 50 nejslavnějších lidí Spojeného království, Daria Klimentová říká: „Samozřejmě že jsem v první řadě Češka. Tady jsem se narodila, tady jsem vyrůstala, tady to miluji.“ Světově proslulá baletka – svým renomé srovnatelná snad jen s operní pěvkyní Emmou Destinovou -- vystudovala pražskou konzervatoř a na nabídku Vlastimila Harapese tři roky působila jako sólistka baletu Národního divadla. Brzy začala dostávat nabídky ze světa. Téměř dvacet let působila jako sólistka Anglického národního baletu, v hlavních rolích odtančila více než 1000 představení (např. Louskáček, Romeo a Julie, Šípková Růženka, Sněhová královna, Popelka, Manon Lescaut…). Po ukončení aktivní kariéry pracuje jako taneční pedagožka a věnuje se svému dlouholetému koníčku - fotografování. O její rodině, dospívání v Praze, o studiích na konzervatoři, o lásce k baletu i jeho nástrahách, o působení v elitních souborech, o životě v zahraničí i o tom, čemu se věnuje ve volném čase, s Dariou Klimentovou hovořila publicistka Hana Skálová. Kniha zaujme nejen vyprávěním o náročném životě baletky, ale i velkým množstvím fotografií z divadelního prostředí.

Číst více
349,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Křest knižního rozhovoru Život na špičkách

Křest knižního rozhovoru Život na špičkách

Srdečně vás zveme na křest knížky Život na špičkách, rozhovoru novinářky Hany Skálové s dlouholetou primabalerínou Anglického národního baletu Dariou Klimentovou, který proběhne v pondělí 25. října 2021 v 17 hodin v salonku Angelo Neumanna Státní opery Praha, ve Wilsonově 4 na Praze 1.

Číst více

Detailní informace

Počet stran 168
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.09.2020
Formát 165x220 mm
Hmotnost 0,543 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076013223
Věk od 15
Edice Rozhovory
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

cysnews.cz - Život na špičkách

...„25. října 2021 proběhl křest unikátní knihy rozhovorů s Dariou Klimentovou – českou baletkou s ohromující kariérou, které tleskala i královna Alžběta."...

Týdeník Rozhlas - Lesk a bída života na špičkách

„Nejslavnější česká baletka Daria Klimentová rekapituluje svou pozoruhodnou dráhu v knižním rozhovoru Život na špičkách (vydal Vyšehrad) vedeném s publicistkou Hanou Skálovou."

kulturio.cz - Život na špičkách

„Život na špičkách je podrobnou sondou do života primabaleríny Dariy Klimentové, a to nejen profesního, ale taktéž osobního."

Autor knihy

Daria Klimentová Daria Klimentová

Daria Klimentová


Daria Klimentová (*1971) vystudovala taneční konzervatoř v Praze, po třech letech v baletu Národního divadla se vydala na zkušenou do světa – tančila jednu sezónu v baletu v Kapském městě, poté tři roky ve Skotském baletu v Glasgow. Na mnoho let pak zakotvila v Anglickém národním baletu v Londýně. Roku 2014 ukončila svou aktivní kariéru, dnes působí v londýnské Královské baletní škole. V Praze pravidelně pořádá letní školu International Ballet Masterclasses in Prague.

Zobrazit profil autora
Hana Skálová Hana Skálová

Hana Skálová


PhDr. Hana Skálová (*1966) je autorkou řady článků z oblasti psychologie, medicíny a cestování. Mnoho let spolupracuje s Českou televizí: pro Toulavou kameru natáčí reportáže o krásách naší vlasti, v pořadu Gejzír zase vyhledává výjimečné osobnosti. Napsalai knihy Ježíšek (2010), Průvodce stylem pro šarmantní plnoštíhlé krásky (2012), Hurá! Jsou tu Velikonoce (2020) a knižní rozhovor s Dariou Klimentovou Život na špičkách (2020).

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.