Literatura s názorem

Life in Motion. The Power of Physical Therapy

The Power of Physical Therapy

Pavel Kolář, Renata Červenková

An interview with the renowned physiotherapist Professor Pavel Kolář on movement in medicine, sports and everyday life

"We move too little or in the wrong ways; movement is vanishing from our lives and also from medicine,” says Professor Pavel Kolář, a renowned physiotherapist who has been practising at the forefront of rehabilitative and sports medicine for thirty years.

Working with the sophisticated machinery of the human body and mind, he tries to identify the true cause of his patients' disorders and use appropriate methods to restore them to full health.

In this interview with journalist Renata Červenková, he explains the basic principles of human movement and how it develops in the early years of life. He also discusses the role that our brains play in our movement, as well as the influences of genetics, stress, repetitive strain, unhappy relationships, spirituality (or a lack thereof), and the urge to "have fun"... He reveals surprising connections that confirm that nothing happens in our bodies by chance, much though it might often appear to. Why can a scrawny farmhand push a heavier load than a bodybuilder? Why might an MRI reveal nothing even though your back hurts like hell? Why are some people more deft than others? Why might lung cancer make your shoulder hurt? Why would we stop to take photos of a tsunami instead of running for our lives? Prof. Kolář answers these questions and many more.

Číst více
499,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 304
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 01.02.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,526 kg
Jazyk angličtina
Ilustrátor Radek Petříček
Původní jazyk čeština
Překladatel Anna Barton
EAN 9788076014121
Věk od 15
Edice Rozhovory
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Pavel Kolář Pavel Kolář

Pavel Kolář


Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D. vystudoval obor Tělesná výchova a rehabilitace na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. V roce 2012 byl jmenován profesorem Univerzity Karlovy. Zabývá se především pohybovou patologií dětí. Je autorem diagnostického a terapeutického konceptu Dynamická neuromuskulární stabilizace (DNS), vycházejícího z vývojové kineziologie, který uplatňuje i ve svých Centrech pohybové medicíny. Přednáší o něm také na univerzitách a v kurzech doma i po celém světě. Kromě toho se věnuje sportovní medicíně: má zásluhu na diagnostice i léčbě řady špičkových sportovců a týmů. Spolupracuje s několika nadacemi a charitativními organizacemi. Od roku 1998 je stálým členem prezidentských lékařských konzilií. V roce 2003 mu Václav Havel udělil osobní medaili prezidenta republiky Za zásluhy o stát za pedagogickou a vědeckou činnost, v roce 2007 obdržel od Václava Klause státní vyznamenání Za zásluhy o stát v oblasti výchovy a vědy. S manželkou Michaelou má tři děti.

Zobrazit profil autora
Renata Červenková Renata Červenková

Renata Červenková


PhDr. Renata Červenková (* 1950) pracovala jako novinářka v týdeníku Mladý svět, deníku Mladá fronta Dnes, v časopisech Marianne a Reader’s Digest. Jako publicistka se věnuje zejména oblasti medicíny. Je autorkou čtenářsky velmi úspěšných knižních rozhovorů s MUDr. Radkinem Honzákem Všichni žijem´ v blázinci (Vyšehrad, 2014) a s prof. Pavlem Kolářem Labyrint pohybu (Vyšehrad, 2018), který byl přeložen do slovenštiny a angličtiny (Life in Motion). Z angličtiny přeložila knihu oxfordského profesora psychologie Kevina Duttona Moudrost psychopatů a knihu Andyho McNaba a Kevina Duttona Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu. Snaží se držet zásady, že papír nesnese všechno.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.