Literatura s názorem

V pavučinách času

Dobrodružný život našich předků

Jaroslav Čechura, Lukáš Kašpar

Poutavé rozhovory o známých i méně známých zákoutích českých dějin s populárním historikem

Historik Jaroslav Čechura je bytostný vypravěč, který dovede historické děje zpřítomňovat živým a neotřelým způsobem. Činí tak ve svých knihách, odborných článcích, ale i v popularizačním rozhovorech. Kniha V pavučinách času. Dobrodružný život našich předků shrnuje tři desítky obsáhlých rozhovorů, které s Jaroslavem Čechurou vedl na stránkách časopisu TÉMA novinář a historik Lukáš Kašpar. V pestrém okruhu témat najdeme postavy českých panovníků od císaře Karla IV. až po zimního krále Fridricha Falckého, hrdiny a padouchy husitské éry, ale také bezejmenné obyvatele českých zemí, kteří v době zmíněných panovníků žili, milovali se, zápasili o holé živobytí. Dojde i na otázky zcela aktuální, jako je bourání pomníků historických osobností, nebo na dějiny rockové hudby, které jsou velkou zálibou Jaroslava Čechury.

Číst více
349,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Počet stran 304
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 04.10.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,485 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076015197
Věk od 15
Edice Rozhovory
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

Lidové noviny - Proti marxistickým předsudkům

...„Co měli společného Karel IV. a Karel Gott? A proč bychom měli postavit pomník tzv. „prostému Čechovi“, který se nenechal „zblbnout“ tím, co ho obklopuje v každé době? Čtivá kniha o českých dějinách i práci historika."...

Autor knihy

Jaroslav Čechura Jaroslav Čechura

Jaroslav Čechura


Prof. PhDr. Jaroslav Čechura, DrSc., se zabývá hospodářskými a sociálními dějinami Čech ve středoevropském kontextu. Historii středověku a raného novověku nahlíží „zdola“, konkrétně prizmatem poddanských vztahů, každodennosti, rebelií, kriminality, sexuality či tradiční kultury venkova. Vzhledem k nebývalému rozsahu knižní tvorby, která cílí nejen na odborného, ale i laického čtenáře, patří k nejvýznamnějším současným českým představitelům mikrohistorie.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.