Literatura s názorem

Dýchat pod vodou

Spiritualita a Dvanáct kroků

Richard Rohr

Cesta k pravé svobodě a uzdravení ze závislostí našeho života

Všichni jsme v nějakém smyslu a nějakým způsobem závislí. Když dokážeme rozpoznat svou závislost, přijmout svou slabost a odevzdat se Síle, která je větší než my, začneme přinášet uzdravení sobě i světu. V knize Dychat pod vodou známý duchovní průvodce Richard Rohr ukazuje, že principy Ježíšovy radostné zvěsti jsou obsaženy ve Dvanácti krocích Anonymních alkoholiků – léčebného systému, který mnoha lidem na celém světě pomohl k uzdravení ze závislosti. Hluboký a zkušeností prověřený návod obsažený ve Dvanácti krocích se může zároveň stát cestou k opravdovému osvobození od jakékoli závislosti – jak od té zjevné na alkoholu či drogách, tak od té běžnější, ale mnohem hůř viditelné závislosti na našich představách a naší sebelásce. V základě každé závislosti není totiž nic jiného než to, co křesťanství nazývá oním dnes poněkud vyprázdněným pojmem „hřích“. Cesta k autentickému křesťanství je tak cestou k pravé nezávislosti a k plnému lidství, které závisí na Jediném.

Číst více
249,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Žánr teologie
Počet stran 120
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 03.04.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,154 kg
Jazyk čeština
Původní název Breathing Under Water: Spirituality and the Twelve Steps
Původní jazyk angličtina
Překladatel Martin Žemla
EAN 9788076017917
Věk od 18
Edice Cesty
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Autor knihy

Richard Rohr Richard Rohr

Richard Rohr


Richard Rohr (* 1945), americký kněz, františkán německého původu, je jedním z nejznámějších představitelů duchovní obnovy v USA. Je zakladatelem komunity Nový Jeruzalém a vedoucím Centra pro akci a kontemplaci v Albuquerque v Novém Mexiku. Je autorem řady knih o mužské spiritualitě, iniciaci a kontemplativní modlitbě.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.