Literatura s názorem

Daniel Pitek


Daniel Pitek (* 1966) je soukromý zemědělec, lesník, aktivista a ochránce přírody. Žije v Černčicích na Teplicku, hospodaří v Českém středohoří. V krajině kolem Milešovky vytvořil desítky tůní a vodních ploch. Angažoval se také pro ochranu kulturních památek, proti prolomení limitů těžby hnědého uhlí v Severních Čechách nebo proti výstavbě kamionového centra v Krušných horách. Působí v Asociaci soukromého zemědělství, byl členem předsednictva Strany zelených. Je nositelem Ceny Josefa Vavrouška za výjimečný počin ve prospěch udržitelného způsobu života a životního prostředí za rok 2015.

Související akce a aktuality:

Fotografie z prezentace knižního rozhovoru Sedlák pod Milešovkou

Fotografie z prezentace knižního rozhovoru Sedlák pod Milešovkou
Na letošním pátém ročníku, který se opět konal v aule České zemědělské univerzity v pražském Suchdole, převzalo ocenění pět výjimečných soukromých hospodářství. A součástí programu se vedle zajímavých přednášek, prezentací a živých diskusí stal i křest čerstvé knižní novinky Sedlák pod Milešovskou Daniela Pitka a Petra Havla. Autoři a kmotři knihy ji pokřtili symbolicky vodou, protože čistá voda je to nejcennější, co máme.

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.