Literatura s názorem
Zapomenutá

Vychází Zapomenutá, třetí román Jiřího Klečky


„Svůj třetí román „Zapomenutá“, mysteriózní příběh z prostředí zařízení pro léčbu kognitivních poruch, pokřtil Jiří Klečka ve středu 1. listopadu v ostravské kavárně EF-Kafé. Po prvotině ostravského rodáka, žijícího ve Frýdlantě nad Ostravicí, s názvem Pět ročních období z roku 2019 mu v loňském roce vyšly Papírové domky a nyní přichází do prodeje další novinka."

i60.cz, 30.10.2023
Ochranné obklíčení

Zapáchající německá čistota.


„Chceme se cítit bezpečně, nebo chceme být zabednění – někdy doslova? Román Ochranné obklíčení německého nositele Nobelovy ceny Heinricha Bölla ukazuje, že ochrana je i vězením. Vznikl před více než 40 lety v kontextu teroristických útoků v NSR a byl prý nepovedený. Dnes je ale velmi aktuální."

lidovky.cz, 23.10.2023
Ochranné obklíčení

Heinrich Böll: Ochranné obklíčení


„Román, napsán před více než padesáti lety, v mnohém předjímá problémy dnešní doby. Manipulující média, virtuální realita bořící schopnost vnímat skutečnost, stírání hranic mezi živou bytostí a automatem, omezování lidských svobod… To jsou některé z vícero jevů, jež literárně ve své knize Ochranné obklíčení zpracoval Heinrich Böll."

klubknihomolu.cz, 23.10.2023
Země a její národy 1

VĚŠTĚNÍ Z MEČE V ZÁDECH A NORMALIZOVANÁ PROSTOVLASOST


„První díl Zemí a jejich národů přináší skutečně planetární dějiny plné pozoruhodných postřehů a různorodých pohledů. Kniha je bohatě ilustrována, obsahuje mapy a také krátká shrnutí, takže má místy charakter učebnice. Její výklad ovšem nehlásá jednoznačné teze, často připouští, že předkládá jen hypotézy, i když poutavé a podložené. Jejími autory jsou tentokrát američtí historici různých specializací."

Týdeník Hrot, 22.10.2023
Země a její národy 1

Země a její národy. Kniha, která nám poskytne nový pohled na naše dějiny


„Autoři ve svém moderním pojetí historie přesouvají pozornost od politických center, jimž bývá věnováno nejvíce prostoru, k interakci člověka s životním prostředím. Kniha tak – i díky důrazu na dobové technologie – přináší plastický obraz dějin porovnávající různé doby, místa a společnosti od roku 3500 př. n. l až do roku 1550"

primadoma.cz, 27.09.2023

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.