Literatura s názorem

Profesorova milovaná rovnice


Jóko Ogawa

Novela o lásce k číslům

On je „Profesor“, vynikající znalec matematiky s neobvyklou poruchou: od úrazu hlavy, který utrpěl při dávné autonehodě, umí v paměti uchovat pouze vzpomínky mladší osmdesáti minut, vše ostatní zapomíná. Ona je zručná hospodyně, svobodná matka desetiletého syna, kterou najali, aby o něj pečovala. Každé ráno se tak Profesor s hospodyní nanovo seznamují a rozvíjí se mezi nimi podivuhodné a krásné přátelství. A ačkoli Profesorův mozek funguje jako páska, která se vždy po osmdesáti minutách začne přemazávat, jeho mysl je stále svěží, hýřící elegantními rovnicemi z minulosti. Čísla pak ve svém přesném uspořádání odhalují hospodyni i jejímu synovi nový, bezpečný a poetický svět. Profesorova milovaná rovnice je okouzlující příběh o tom, co to znamená žít v přítomnosti, a o podivuhodných rovnicích, které dokáží utvářet rodinu.

Číst více
299,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 184
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 06.11.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,292 kg
Jazyk čeština
Původní název Hakase no ai šita súšiki
Původní jazyk Japonština
Překladatel Martin Tirala
EAN 9788076018792
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

iliteratura.cz - Čísla krásná jako hvězdy na noční obloze

„Krása matematiky a čísel spojila životy tří lidí: starého nemocného muže, ošetřovatelky a jejího syna. Současná japonská autorka napsala dojemný román o křehkosti života, v němž ale nechybí kritika chování společnosti k matkám samoživitelkám."

lacultura.cz - Profesorova milovaná rovnice

„Stejně jako nikdo nedokáže vysvětlit, proč jsou hvězdy krásné, je obtížné vyjádřit i krásu matematiky."

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.