Literatura s názorem

Hannibal: Krvavá pole

Druhý díl trilogie

Ben Kane

Jeden z největších vojevůdců v dějinách chystá římským legiím krvavou porážku

Hannibalovo smělé tažení proti Římu pokračuje. Poté, co převedl svou armádu přes zasněžené Alpy, zamíří na jih, aby se utkal s nepřítelem. Je s ním i mladý voják Hanno, který si stejně jako jeho generál přeje zasadit Římu zdrcující porážku. Hanno se během jedné potyčky ocitne tváří v tvář bývalému kamarádovi Quintovi. Quintus, který sloužil v jezdectvu, se po roztržce s otcem přidá pod falešným jménem k lehké pěchotě. Mezi legionáři však zjistí, že nepřátelé nejsou jen mezi Kartaginci, ale najdou se i mezi Římany. Zatímco Hannibal vyhledává boj, římští generálové se přímému střetu vyhýbají a čekají na nové posily. Hannibal se znovu projeví jako geniální taktik a nachystá na Římany léčku, aby je vyprovokoval. Nejdříve u Trasimenského jezera a poté na jihu Itálie na místě zvaném Kanny. Bitva u Kann se zapíše do dějin jako jedna z nejkrutějších. Hanno a Quintus vědí, že to bude boj na život a na smrt.

Číst více
449,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Další tituly z řady "Hannibal"

Detailní informace

Počet stran 400
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 27.02.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,421 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 2
Řady Hannibal
Původní název Hannibal: Fields of Blood
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jaroslava Hromadová
EAN 9788076017504
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

cbdb.cz - Celá Itálie se třese před Hannibalem

...„Bena Kane, jeden z nejlepších autorů anticko-římské military beletrie, zůstává věrný svému tradičnímu formátu trilogií a právě teď v knihkupectvích naleznete druhý díl jeho série Hannibal s podtitulem Krvavá pole. Tím odkazuje na krvavou bitvu u Kann, kde se Hannibal setkal s mohutnou armádou římské republiky."...

Autor knihy

Ben Kane Ben Kane

Ben Kane


Irský spisovatel Ben Kane (* 1970) se narodil v Keni, kde jeho otec pracoval jako veterinář. V sedmi letech se vrátil s rodiči do Irska a později vystudoval veterinární medicínu na University College Dublin. Neklidná povaha a touha cestovat ho však přivedly na Hedvábnou stezku a do Turkmenistánu, což vzbudilo jeho zájem o římské tažení do Parthie v r. 53 před Kr. Poté se vypravil na téměř tři roky trvající cestu kolem světa, při níž navštívil na 60 zemí a 7 kontinentů. Mimo jiné zavítal i do Northumberlandu a k Hadriánovu valu, na místa, která jsou dodnes připomínkou někdejší římské přítomnosti.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.