Literatura s názorem

Hannibal: Válečná mračna

Třetí díl trilogie

Ben Kane

i Připravujeme

Závěrečný díl románové trilogie o největším bojovníkovi starověku

Když se mi naskytla příležitost napsat sérii o druhé punské válce (218–202 př. Kr.), bez váhání jsem se jí chopil. To období mě fascinovalo už řadu let. Slovo impozantní je poněkud zprofanované, ale mám pocit, že pokud hovoříme o tomto neuvěřitelném, sedmnáct let trvajícím boji, kdy často nebylo jisté, na čí stranu se přikloní štěstí, je zcela namístě. Pokud by se v jeho průběhu jen o málo vychýlilo opačným směrem, jak se stalo mnohokrát, život v Evropě by byl dnes docela jiný. Kartaginci se v mnohém lišili od Římanů, ale nebyli zdaleka tak špatní, jak nás přesvědčují dějiny. Byli to odvážní průzkumníci, výborní obchodníci, chytří podnikatelé a stateční vojáci. Tam, kde se Římané často snažili dobývat území válkami, oni spíš získávali moc díky obchodu a přírodním zdrojům.

Někteří čtenáři jsou detailně obeznámeni s dalekosáhlými dopady Hannibalovy války s Římem, jiní toho vědí méně a jen málokteří patří k zapáleným obdivovatelům Livia a Polybia, což jsou hlavní studnice informací o tomto období. Prohlašuji, že jsem se snažil držet historických zdrojů, které se dochovaly, co nejvěrněji. Místy jsem však byl nucen události lehce pozměnit, aby se mi hodily do vyprávění, nebo si něco přimyslet. To je výhoda romanopisce, ale též jeho prokletí.

(z doslovu autora)

Číst více
499,00 Kč Doporučená cena
Vychází 19.08.2024
Podobné

Detailní informace

Počet stran 384
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 19.08.2024
Formát 130x200 mm
Jazyk čeština
Původní název Hannibal: Clouds of War
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jaroslava Hromadová
EAN 9788076019980
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Ben Kane Ben Kane

Ben Kane


Irský spisovatel Ben Kane (* 1970) se narodil v Keni, kde jeho otec pracoval jako veterinář. V sedmi letech se vrátil s rodiči do Irska a později vystudoval veterinární medicínu na University College Dublin. Neklidná povaha a touha cestovat ho však přivedly na Hedvábnou stezku a do Turkmenistánu, což vzbudilo jeho zájem o římské tažení do Parthie v r. 53 před Kr. Poté se vypravil na téměř tři roky trvající cestu kolem světa, při níž navštívil na 60 zemí a 7 kontinentů. Mimo jiné zavítal i do Northumberlandu a k Hadriánovu valu, na místa, která jsou dodnes připomínkou někdejší římské přítomnosti.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.