Literatura s názorem

Železný dům


John Hart

Thrillerem Železný dům se John Hart zařadil mezi špičky tohoto žánru

Za severokarolínským městečkem Iron Mountain stojí sirotčinec, jemuž se říká Železný dům. Než se Železný dům stal sirotčincem, sloužil jako ústav pro choromyslné zločince a vyšinuté vojáky. Velký a pevný daleko od všeho důležitého. Spousta utrpení. Spousta bolesti. Nyní tu žijí děti obklopené necitelností a lhostejností dospělých vydané napospas tyranii tlupy starších kluků. Neduživý Julian, outsider s ptačím hrudníkem, přežívá jen díky odolnějšímu bratrovi Michaelovi, který ho bezvýhradně brání. Když je jeden z násilníků brutálně zavražděn, Michaelovi nezbývá než uprchnout ze sirotčince a odnést si obvinění s sebou… Po třiadvaceti letech se bratři znovu setkávají – z Juliana je spisovatel dětských knih, trpící duševní chorobou, a z Michaela zabiják, který má v plánu skončovat se svou kriminální minulostí. Stejně jako kdysi musí silnější bojovat za záchranu slabšího a vydat se na místo, před nímž celý život utíkal – do Železného domu. John Hart jako jediný v historii obdržel dvakrát za sebou cenu E. A. Poea Award (ocenění od profesionálních autorů detektivek ve Spojených státech).

Číst více
368,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Žánr thriller
Počet stran 88
Datum vydání 21.08.2017
Formát 210x210 mm
Hmotnost 0,491 kg
Jazyk čeština
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jindřich Manďák
EAN 9788074295997
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

John Hart John Hart

John Hart


John Hart (* 1965) vyrůstal a žije v Severní Karolíně, kam také umístil děj několika svých románů. Za první dva z nich dostal jako jediný autor v historii dvakrát za sebou ocenění Edgar Allan Poe Award, udělované největším sdružením profesionálních autorů detektivek ve Spojených státech. Rovněž získal ceny Barry Award, SIBA Book Award a Ian Fleming Steel Dagger. Jeho knihy vyšly ve třiceti jazycích a znají je čtenáři ve více než sedmdesáti zemích.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.