Literatura s názorem

Máme na víc

#jen se domluvit

Danuše Nerudová, Jiří Nádoba

O ekonomii, politice a roli žen ve veřejném i osobním životě

Rozhovor s ekonomkou Danuší Nerudovou, rektorkou brněnské Mendelovy univerzity, členkou KoroNervu a velmi aktivní osobností českého veřejného života, se týká nejen ekonomických témat, jako jsou daně a důchody, o nichž D. Nerudová dovede zasvěceně a přitom srozumitelně vyprávět, ale i otázek sociálních, jako je postavení ženy v české společnosti. D. Nerudová nedávno oznámila, že zvažuje prezidentskou kandidaturu na rok 2023. Rozhovor vede Jiří Nádoba, novinář z týdeníku Respekt. Předmluvu ke knize napsal Petr Pithart.

Číst více
299,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 144
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 08.11.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,345 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076015623
Věk od 18
Edice Rozhovory
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

ČT Art - Navzdory knižnímu interview schází toho

..„Protože jmenovaná ekonomka nedávno ohlásila kandidaturu na prezidentku ČR, řekl jsem si, že si tu knihu přečtu, abych si o Nerudové učinil bližší představu."..

Autor knihy

Danuše Nerudová Danuše Nerudová

Danuše Nerudová


Danuše Nerudová je ekonomka, vystudovala obor Hospodářská politika a správa na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně. Na téže fakultě pedagogicky působí, byla proděkankou a prorektorkou celé univerzity, v roce 2018 se stala rektorkou Mendelovy univerzity. V témže roce byla jmenována předsedkyní komise pro důchodovou reformu. Ve své odborné práci se zaměřuje zejména na problematiku daní a jejich harmonizaci s Evropskou unií. Je veřejně činná, spolu s dalšími ekonomy založila v dubnu 2020 iniciativu KoroNERV-20.

Zobrazit profil autora
Jiří Nádoba Jiří Nádoba

Jiří Nádoba


Jiří Nádoba je novinář, působí v týdeníku Respekt. Byl jedním ze žurnalistů, kteří na konci roku 2011 zakládali českou mutaci časopisu Forbes, v roce 2015 stál u zrodu české verze časopisu Newsweek a byl jeho šéfredaktorem. Prošel také redakcemi ČTK, Mladé fronty a Hospodářských novin. Obsahově spolupracoval s Tomášem Sedláčkem na úspěšné knize Ekonomie dobra a zla, jejíž překlad byl oceněn v Německu jako ekonomický titul roku 2012.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.