Literatura s názorem

Nad očekávání


Krištof Kintera, Petr Vizina

Umanutý živel české umělecké scény v osobitém rozhovoru

Krištof Kintera je nejen nadaný výtvarník, ale také zábavný vypravěč, a Petr Vizina vnímavý, poučený tazatel. Jejich rozhovor proto nenásilně a leckdy velice vtipně mapuje Kinterovo dílo a osudy a jejich prostřednictvím i vývoj české umělecké scény od 90. let po dnešek. Kniha Nad očekávání tak nabízí zábavný, srozumitelný, přitom velice promyšlený a originální komentář k modernímu umění, jeho smyslu a hodnotě. Součástí publikace jsou černobílé fotografie nejvýznamnějších Kinterových děl (Public Jukebox, To, Bike to Heaven, Memento mori, Out of Power Tower a další).

Číst více
399,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Žánr rozhovor
Počet stran 160
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.02.2022
Formát 165x220 mm
Hmotnost 0,578 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076015944
Věk od 15
Edice Rozhovory
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Krištof Kintera Krištof Kintera

Krištof Kintera


Krištof Kintera (*1973) je výtvarník a sochař, jeden z našich nejznámějších a nejúspěšnějších současných umělců. Samostatně vystavuje od poloviny devadesátých let. V roce 1999 patřil k zakladatelům Univerzálního prostoru NoD (dnes Experimentální prostor NoD) a stal se prvním kurátorem tamní galerie. Pravidelně spolupracuje na výtvarném pojetí a výstavách divadelního festivalu 4+4 dny v pohybu v Praze. Jeho Výstava Nervous Trees v roce 2018 se stala nejnavštěvovanější výstavou v Rudolfinu, pravidelně vystavuje také v zahraničí. Kinterovy sochy, objekty a koláže zobrazují svět kolem nás naprosto originální a současně velmi přístupnou formou. Výchozím stavebním materiálem pro něj často bývají rozličné spotřební produkty jako nápojové plechovky, lustry, pračky nebo jízdní kola. Řada jeho objektů funguje přímo ve veřejném prostoru, například pomník Bike to Heaven či Public Jukebox.

Zobrazit profil autora
Petr Vizina Petr Vizina

Petr Vizina


Petr Vizina (*1967) je známý český novinář a moderátor, který se dlouhodobě věnuje kulturním tématům. Působil v České televizi, Lidových novinách a Hospodářských novinách, přispíval také do Respektu a dalších médií. Momentálně pracuje pro server Aktuálně.cz, pro který připravuje mimo jiné sérii podcastů Na dotek, do které si zve zajímavé osobnosti českého literárního, hudebního a výtvarného světa. Pravidelně spolupracuje také s Českým rozhlasem.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.