Literatura s názorem

Kázání na hoře


Petr Beneš, Petr Vaďura

Povídání o jednom z nejznámějších a zároveň nejkontroverznějších textů Nového zákona

Tzv. Horské kázání (Mt 5—7) vyvolávalo v dějinách často protikladné interpretace. Od doslovného chápání, které bývalo často vyhroceno proti kompromisnímu vnímání v církvích a křesťanské praxi (tak text četl např. Tolstoj a částečně i Nietzsche), přes interpretaci textu jako učení pro výjimečné skupiny adresátů, např. mnichy a mnišky, až po eschatologický výklad jako líčení stavu, který teprve nastane. Autoři se snaží ukázat, že je to text, který se týká každodenního života a staví nás před složité, ale aktuální otázky, jako je třeba nenásilí či bezpodmínečné odpouštění. Ukazuje, že křesťanství není jen morálně náročnějším pokračováním přirozeného života, ale životem v jiném modu, v modu milosti Boží -- životem, který není úkolem, ale odpovědí na Boží lásku. Text se tedy týká každého člověka a nemá vést k zármutku nad tím, jak mu nestačíme, ale být povzbuzením k životu ze zdroje Boží svobody.

Číst více
449,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Pozvánka na prezentace knihy Kázání na hoře

Pozvánka na prezentace knihy Kázání na hoře
Akce

Srdečně Vás zveme na dvě besedy s našimi autory Petrem Benešem a Petrem Vaďurou, kde představí svoji knihu Kázání na hoře. Uskuteční se: ve středu 12. dubna 2023 v 18.00 hodin v sále plzeňského biskupství, nám. Republiky 35, Plzeň a ve čtvrtek 20. dubna v 19.30 hodin v Dominikánské 8, Jalovcová 2, Praha 1.

Číst více
Podobné

Detailní informace

Počet stran 336
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 13.03.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,473 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Josef Beránek
EAN 9788076017726
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Autor knihy

Petr Beneš Petr Beneš

Petr Beneš


Petr Beneš (* 1965 v Praze) je římskokatolický kněz, člen kongregace redemptoristů. Vystudoval bohemistiku a pedagogiku na Filozofické fakultě UK. Vyučoval na různých typech škol od základní po univerzitu. Na jeho vstup do kongregace redemptoristů měly velký vliv její mimořádné osobnosti, které prošly těžkými časy nesvobody (Jan Zemánek, Břetislav Vaněk, Josef Doležal a další). Teologii vystudoval v Bratislavě, krátce působil na Svaté Hoře a v Obořišti a poté řadu let ve Vídni, kde se kromě pastorace věnoval studiu němčiny a německé literatury. Od roku 2012 působí jako kaplan ve farnosti Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech. Vedle práce ve farnosti vede duchovní cvičení a je členem redakční rady teologicko-kulturní revue Salve. Kromě toho pokračuje v odborném zájmu o literární historii, komparatistiku, vztahy mezi literaturou a filosofií, resp. teologií. Na tato témata přednáší a publikuje.

Zobrazit profil autora
Petr Vaďura Petr Vaďura

Petr Vaďura


Petr Vaďura (* 1962 v Šumperku) vystudoval Filosofickou fakultu UK v Praze, 1986 nastoupil jako učitel na Základní školu do Hronova, z důvodů svědomí odmítl podepsat učitelský slib. Propuštěn, pracoval v dělnických profesích, 1987–1989 jako vychovatel v Jedličkově ústavu, 1989–1992 byl zaměstnancem Křesťanských sborů, od r. 1993 působil jako misijní pracovník. Od roku 2012 zaměstnán Evangelickou církví metodistickou. Žije v Tachově a spolupracuje s Českým rozhlasem a TWR. V nakladatelství Vyšehrad již vyšly jeho biblické rozhovory s Janem Hellerem Znamení odkazující k nebi a Na čem mi záleží, s Janem Sokolem Zůstat na zemi, s Jiřím Benešem Nevystižitelný Bůh, s Petrem Pokorným Má to smysl a s Pavlem Hoškem V dobrých rukou. V nakladatelství Kalich vyšla jeho kniha rozhovorů s Jiřím Benešem Pradějiny.

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.