Literatura s názorem

Soukromá tajemství mohou změnit osud celého společenství. Strhující román z česko-polského pomezí.

Katarzyně je něco přes čtyřicet a za celý život nevytáhla paty z rodného Polska. Teď však má pro svou firmu otevřít novou pobočku v Ostravě. Od studenta Martina, kterého zaměstná jako tlumočníka, se dozví o tragické historii blízké vesnice Životice: v srpnu 1944 zde nacisté v odvetě za partyzánský útok na příslušníky gestapa zastřelili během jednoho nedělního rána třicet šest mužů. Katarzyna dojde k názoru, že dávný nacistický masakr může mít spojitost s její devadesátiletou tchyní. Na vlastní pěst rozjede pátrání – netuší ale, že pro vztahy v její rodině to může mít osudové následky.

Upřímně vítám, že prostřednictvím románu Danuty Chlupové znovu vstupuje do veřejného prostoru téma životické tragédie, které uplynulá desetiletí odsunula do trestuhodného zapomnění.

Karin Lednická, autorka románové kroniky Šikmý kostel

Číst více
299,00 Kč Doporučená cena
V prodeji
Podobné

Detailní informace

Počet stran 232
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 30.09.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnost 0,402 kg
Jazyk čeština
Původní název Blizna
Původní jazyk polština
EAN 9788076015036
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

podlavici.blogspot.com - Jizva

...Kniha by se mohla líbit čtenářům, kteří chtějí právě jen nahlédnout, seznámit se s událostmi, ale nepotřebují jít víc do hloubky. ...

knihazaknihou.cz - Jizva

Román Jizva je poutavým vyprávěním o životické tragédii a přidružené rodinné tajemství vás bude napínat až do samého konce knihy.

knihazaknihou.cz - Rezenze - Jizva

...Autorka Danuta Chlupová píše živým stylem, který vás připoutá k pestrému ději. Přestože její psaná forma nevyvolává gejzír emocí a dojetí, příběh se vám zakousne pod kůži a vy s nedočkavostí obracíte stránky v knize, abyste konečně dospěli k rozuzlení celého tajemství.“..

Karvinsky.deník.cz - Nový román rodačky z Těšínska

...„Román Jizva Danuty Chlupové, rodačky z Těšínska, je pro čtenáře příležitostí, jak se ponořit do událostí, které se odehrály v Životicích během druhé světové války."...

Autor knihy

Danuta Chlupová Danuta Chlupová

Danuta Chlupová


Danuta Chlupová je novinářka a spisovatelka. Narodila se v roce 1968 v Českém Těšíně a patří k místní polské národnostní menšině. Román Jizva vydala v roce 2017 polsky v Gdyni a získala za něj ocenění Debut roku. V češtině vyšel také její román Varhaník z mrtvé vesnice (2023). Dlouhodobě se zajímá o národnostní vztahy a historii česko-polského pohraničí. 

Zobrazit profil autora

Vyšehrad newsletter

Zajímá Vás, jaké novinky právě vychází a co se děje v knižním světě? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.